Таблиця Калорійності
star star star star star_half
Їжа Вітаміни Мінерали Вплив на здоров'я Неправильна їжа Харчові добавки Інші

Салати

Салати – це комбінації з овочів або фруктів, зелені, білкових продуктів (риби, м’яса, яєць, бобових), інших додатків і заправки. Вони бувають не лише холодні, а й теплі (найчастіше, з крупами або макаронами).

Скільки калорій у салатах?

Все дуже залежить від складових страви. Всі салати можна умовно розділити на такі групи:

• низькокалорійні дієтичні салати – містять 30-50 ккал/100 г, складаються переважно з овочів із мінімальною кількістю корисних жирів (наприклад, за рахунок авокадо або рослинної нерафінованої олії);
• середньокалорійні салати – містять по 50-110 ккал/100 г, і порція на 300 г може бути повноцінним прийомом їжі, а не просто закускою;
• висококалорійні (вище 110) – це вже не дуже дієтичні салати, рецепти переважно містять у ролі заправки майонез або соус на основі жовтків чи горіхів.

Що впливає на калорійність салатів?

Основні фактори калорійності салатів – складники і заправка. Найкалорійнішою є саме остання, тож важливо слідкувати за кількістю олії чи соусу. Адже цілком дієтичний салат з овочів, заправлений майонезом (навіть нешкідливим домашнім) може мати суттєво вищу калорійність, ніж овочевий салат зі звичайною сметаною або грецьким йогуртом 3-10% жирності.

Також калорійність може підвищитись за рахунок насіння або горіхів, доданих у салат. Тож за кількістю таких додатків теж варто слідкувати та враховувати їх у калорійність свого денного раціону.

Цікавий факт: у ТОП-5 найвідоміших салатів світу входять американський салат «Цезар», традиційний грецький салат з фетою, італійський салат-закуска «Капрезе», французький «Нісуаз» і японський салат з водоростей «Чука» (останній поширений в азійській кухні).

Салати під час схуднення

Прийнято вважати, що салати для схуднення мають бути основою раціону для тих, хто хоче знизити вагу. І частково це правда, адже овочеві салати містять багато клітковини і вгамовуються голод. Хороший варіант – вживати салат щодня. Простий овочевий у вигляді гарніру до м’яса або іншої білкової основи або ж поживний салат як повноцінний прийом їжі.

Проте, не варто харчуватись під час схуднення виключно низькокалорійними салатами, це не допоможе надовго скинути вагу.

Шкода салатів

Основна шкода може бути через додатки – майонез чи жирні соуси. Адже такі салати часто містять надмірну кількість жирів.

Також обережно слід вживати салати з сирих овочів під час хвороб шлунково-кишкового тракту (а на період загострення їх варто виключити з раціону повністю).

Оригінальні рецепти салатів для схуднення

Наступні салати можна їсти як повноцінний прийом їжі:

салат з нутом і апельсином (у складі помідори черрі, варений нут, свіжі огірки, сицилійські апельсини, авокадо, салатне листя й оливкова олія)
салат з індичкою і хурмою (у складі запечене філе індички, авокадо, хурма, салатне листя, зерна гранату і заправка з соєвого соусу).

Також є дієтичні салати (рецепти з фото присутні на сайті та в додатку «Таблиця калорійності»), які підходять у ролі низькокалорійного гарніру або пізньої вечері:

зелений салат – зі свіжих огірків, лимонним соком, авокадо, міксу салатного листя (за бажанням заправляється олією, лимонним соком і насінням).
салат з фіолетової капусти з солодкою цибулею, помідорами черрі та руколою (заправка – невелика кількість нерафінованої олії та лимонного соку).
Значення в таблиці вказані на 100 г.
search
Все Молочні продукти та яйця Йогурти Тведрий та м'який сир Плавлений сир Кисломолочний сир Яйця Кисломолочні напої Молоко Сметана М'ясо та риба М'ясо птиці Яловичина і свинина Інше м'ясо Ковбаси та паштети Риба та морепродукти Фрукти Свіжі фрукти Сухофрукти Консервовані фрукти і ягоди Варення, джем, повидло, конфітюр Заморожені фрукти Овочі, бобові та гриби Свіжі овочі Заморожені овочі Консервовані овочі Гриби Бобові Хлібобулочні вироби та закуски Солона випічка і хліб Солодка випічка Хлібці та сухарі Намазки Зернові продукти Макаронні вироби Рис Борошно Інші зернові продукти Корисна їжа Мюслі та пластівці Альтернативи м'яса, ковбаси та паштету Альтернативи йогурту, кисломолочного сиру та сметани Альтернативи молоку, молочним та йогуртовим напоям Альтернативи твердого сиру та яєць Смаколики Солодощі Снеки Цукерки Морозиво Горіхи і насіння Страви Салати Фастфуд Готові страви Супи Соуси Гарніри Напої Алкогольні напої Безалкогольні напої Розчинні напої Різне Не вказано Жири Прянощі і спеції Інше Харчові добавки
фільтр keyboard_arrow_down фільтр keyboard_arrow_up
Кількість: Енергія (ккалкДж) Білки Вуглеводи Жири Волокна
мін.:
макс.:
search
{{item.title}} [Вплив на здоров'я] [Неправильна їжа] [Вітаміни] [Мінерали] [Харчові добавки] [Інші]
{{t.title}}
[Вплив на здоров'я] [Неправильна їжа] [Вітаміни] [Мінерали] [Харчові добавки] [Інші]
Назва Енергія () Білки (г) Вуглеводи (г) Жири (г) Волокна (г)
Назва Енергія (ккалкДж) Білки (г) Вуглеводи (г) Жири (г) Волокна (г)
{{f.energy}} {{f.protein}} {{f.carbohydrate}} {{f.fat}} {{f.fiber}}
На сторінку:
{{o}}
{{paginationStart()}} - {{paginationLimit()}} з  {{foodstuff.count}}
keyboard_arrow_left
1
keyboard_arrow_right
Їжа
keyboard_arrow_right
Вітаміни
Вітаміни
{{item.title}}
{{item.title}}
Їжа
keyboard_arrow_right
Мінерали
Мінерали
{{item.title}}
{{item.title}}
Їжа
keyboard_arrow_right
Вплив на здоров'я
Вплив на здоров'я
{{item.title}}
{{item.title}}
Їжа
keyboard_arrow_right
Неправильна їжа
Неправильна їжа
{{item.title}}
{{item.title}}
Їжа
keyboard_arrow_right
Харчові добавки
Харчові добавки
{{item.title}}
keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up
{{i.title}}
{{i.title}} {{i.description}}
Їжа
keyboard_arrow_right
Інші
Інші
{{item.title}}
{{item.title}}
Їжа Вітаміни Мінерали Вплив на здоров'я Неправильна їжа Харчові добавки Інші
Dine4Fit
Таблиця Калорійності
čestina
slovenčina
Український
русский
polski
magyar
phone Завантажте додаток
App
Dine4Fit
Таблиця Калорійності
čestina
slovenčina
Український
русский
polski
magyar
phone Завантажте додаток
App
Таблиця Калорійності © 2024 Всі права захищені.
Таблиця Калорійності © 2024 Всі права захищені.