Огірок свіжий - калорійність
Хімічний склад та калорійність огірка
Плоди огірка мають довгасту циліндричну форму і зовні покриті щільною шкіркою світло-зеленого або темно-зеленого кольору. М'якоть огірка дуже соковита та хрумка, а в ній міститься невелике їстівне насіння. Батьківщиною огірка вважається Індія, але сьогодні його вирощують у всьому світі.
Скільки калорій у 100 гр огірка? Така кількість продукту містить лише 15 ккал. Основну частину плоду становлять вуглеводи - близько 2,8 г на 100 г. Крім цього, у зазначеній порції продукту є 0,8 г білка і всього 0,1 г жирів.
Продукт має цінний хімічний склад і містить ряд важливих для людини вітамінів (А, В1, В2, С, РР) та корисних мінералів (залізо, марганець, калій, цинк, фосфор та багато інших). В огірках багато фолієвої кислоти, клітковини та бета-каротину.
То скільки в огірку калорій? Середня вага одного плоду становить близько 120 г, тому в одному огірку міститься лише 18 ккал. Свіжий огірок майже на 95% складається з води, тому один з'їдений свіжий плід цілком може вгамувати спрагу.
Користь та шкода огірків
Вживання огірків допомагає вивести з організму шлаки і токсини. Вода, яка входить до складу продукту, чудово засвоюється організмом людини та сприяє виведенню солей важких металів, що добре промиває нирки.
Завдяки високому вмісту води огірки благотворно впливають на стан шкіри. Вони сприяють розгладженню зморшок, зменшують набряки і мають протизапальні властивості.
Незважаючи на невелику кількість калорій в огірку, продукт містить багато харчових волокон, необхідних для нормального травлення. Потрапляючи в кишечник, вони покращують його моторику та сприяють м'якому очищенню організму, не провокуючи дискомфорту. Регулярне вживання огірків покращує апетит.
Огірки корисно включати до свого раціону для профілактики хвороб серцево-судинної системи. Вони перешкоджають утворенню бляшок холестерину на стінках судин, покращуючі кровообіг. Продукт також корисний для щитовидної залози.
Низька харчова цінність огірка та його багатий хімічний склад є цінною перевагою продукту, але є й протипоказання. Свіжі огірки можуть завдати шкоди організму людини із хворобами нирок, оскільки створюють додаткове навантаження на цей орган. Не рекомендується їсти плоди при гострих гастритах та виразках шлунка. Сік огірка підвищує кислотність у шлунку, тому за наявності захворювань даного органу вживання плодів може спричинити дискомфорт. Якщо огірки були вирощені з використанням нітратів та інших речовин, що прискорюють дозрівання плодів, то їх вживання може викликати у людини потужне харчове отруєння.
Використання огірків у косметології та дієтології
Люди з проблемою зайвої ваги часто включають цей продукт у свій раціон. Враховуючи низьку калорійність огірка на 100 г, його можна вживати навіть під час суворих дієт, збагачуючи організм корисними хімічними елементами. Завдяки наявності тартанової кислоти в м'якоті, плоди допомагають запобігти утворенню жирових відкладень в організмі, роблячи боротьбу із зайвими кілограмами ефективною. Огірки використовуються як у монодієті, так і як допоміжний продукт в інших дієтах для схуднення.
Свіжі огірки часто використовують у косметології. Сік плодів використовується в промисловості для виготовлення лосьйонів, що очищають, та інших косметичних засобів для шкіри. Зі свіжих огірків часто роблять маски для обличчя, наносячи натерту на тертці м'якоть на шкіру. Дана косметична процедура допомагає усунути запалення, зволожити та тонізувати шкірні покриви, позбутися набряків.
Застосування огірків у кулінарії
Свіжі огірки мають невисоку енергетичну цінність і мають відмінні смакові якості. Їх можна вживати в їжу як самостійну страву, злегка посипаючи сіллю або поливаючи олією. Продукт добре підходить для приготування різних салатів, чудово поєднується з іншими свіжими овочами, часто є головним інгредієнтом холодних супів. Плоди відмінно комбінуються з відвареним рисом та солоною рибою, тому з них можна приготувати смачні та освіжаючі роли з огірком.
Плоди можуть виступати смачним доповненням до гарячих страв з м'яса та риби. А поєднуючи продукт із цукром чи натуральним медом, отримують корисний та смачний десерт.
Плоди можна солити та маринувати у бочках, робити консервовані заготовки на зиму. Солоний огірок є класичною закускою до горілки, що може входити до складу інших страв з відварених овочів.
Люди, які ведуть здоровий спосіб життя та розраховують харчову цінність кожної страви, використовують свіжі огірки для приготування вітамінних фрешів та смачних смузі.