Кавун - калорійність
М'якоть кавуна мінімум на 92% складається з води. Решта – це цукри, вітаміни та харчові волокна. В порівнянні з іншими фруктами і ягодами, вітамінів у кавуні доволі небагато.
Кавун корисний для покращення роботи кишківника, нирок та печінки, а також для підтримки імунітету.
Скільки калорій в кавуні?
Калорійність кавуна невисока: 27 ккал на 100 г м’якоті (без шкірки та насіння). Проте, ця цифра може бути й більшою: до 38 ккал на 100 г, в залежності від сорту та зрілості плоду.
Цікавий факт: чим довше зберігається кавун, тим більше в ньому утворюється сахарози. Саме цей вид цукрів найбільше шкодить фігурі. Таким чином, м’якоть свіжого і стиглого кавуна містить приблизно 6 г цукрів на 100 г, з них третина – це сахароза. Під час зберігання це співвідношення змінюється.
Чи можна їсти кавун під час схуднення?
Енергетична цінність кавуна невелика, проте цукрів у ньому міститься немало. Тож кавун можна під час схуднення, але обмежено: до 300-400 г на день. І, звісно, слід обирати свіжі та не перестиглі плоди.
Шкода кавуна
У більшості кавунів, що вирощується в Україні, перевищений вміст нітратів. Ці речовини накопичуються в шкірці та під нею. Тому не варто їсти кавун аж до самої шкірки: краще лишати хоча б 1 см м’якоті під нею. Крім цього, відмовитись від кавунів слід людям, що мають діабет, каміння в нирках, коліт або інші хвороби шлунково-кишкового тракту в стадії загострення.
Охолоджений смузі з м’якоті, лимонного соку і води чудово замінить солодкий лимонад, і при цьому втамує спрагу. А заморожений смузі з кавуна можна їсти замість морозива.
Оригінальні рецепти з кавуном
Здивує кавун у таких незвичних і смачних поєднаннях:
- з фетою та листочками м’яти;
- з хамоном чи шинкою, персиком та моцарелою;
- смаженим на грилі (попередньо замаринований з олією, медом та лимонним соком).